Provincie

 
Allens.jpg

Allens

Allens se nachází ve střední úrovni severoamerického kontinentu nad Carolinou a na východ od Kentu. Je to nepříliš bohatá provincie. Důkazem toho je i nízká životní úroveň obyvatelstva a vyšší počet obyvatel z nižších kast. Pobřeží se dost soustředí na rybolov a najdete zde i množství obchodních přístavů. Největším a zároveň hlavním městem je Richmond.

usa-los-angeles-t-845028274.jpg

Angeles

Z historie se odvozuje, že provincie Angeles byla původně Kalifornií a název je odvozen od původního města Angeles. Nachází se zde hlavní město Illey a také královský palác, proto je tato provincie politickým centrem Illey. Jedná se o nejbohatší provincii celého království a najít si bydlení ve stejnojmenném hlavním městě je téměř nemožné.

Altin.jpg

Atlin

Provincie Atlin byla pojmenována podle jezera Atlin, kolem kterého se rozléhá. Díky krásné biodiverzitě zde naleznete největší přírodní rezervaci v Illee. Atlin je vyhledávaným centrem turistiky, letních i zimních sportů a trampingu. Hlavním městem Atlinu je Whitehorse, které je centem lodního obchodu díky řece Yukon, která jím protéká.

Baffin.jpg

Baffin

Název provincie Baffin je odvozen od Baffinova ostrova. Díky chladnému podnebí a odloučenosti je tato provincie proslulá nejextrémnějšími věznicemi v celém království. Krajina je hodně členitá a kopcovitá, proto je zde nízká hustota zalidnění. Města jsou převážně zaměřena na textilní průmysl. Hlavní městem je Clyde River.

 
Bankston.JPG

Bankston

Bankston je jedna z největších provincií Illey a je obklopena mořem. Velmi profituje z turistiky, jelikož se nachází u skupiny ostrovů. Navíc málo kde najdete krásnější zimní krajinu. Zima se tu drží po celý rok a jsou tu velmi vyhledávána zimní střediska. Trénují zde reprezentanti zimních sportů. Hlavní město provincie je Baker Lake.

Belcourt.jpeg

Belcourt

Belcourt je provincie proslulá svou elegancí. Vyrábí se zde ty nejluxusnější parfémy a kosmetika. Pochází odsud řada slavných hereček a modelek. Dbá se zde na celkovou estetiku, takže parky zde bývají vždy upravené a již brzy z jara plné květin. V hlavním městě Denveru se nachází jedna z nejkrásnějších botanických zahrad.

 
 
Bonita.jpg

Bonita

Název provincie ve španělštině znamená "krásná". Území provincie bývalo španělskou kolonií a několik menšin zde žije dodnes. Zdejší lidé se vyznačují svým temperamentem a živou povahou. Místní lidé si potrpí na španělské tradice a zvyky. Nachází se zde slavné mayské vykopávky starého města Edzná. Hlavním městem je Merida.

Calgary.jfif

Calgary

I zde je název provincie odvozen od jejího hlavního města Calgary. Toto město je proslulé řadou památek, ale i architektonickými unikáty, jako je Calgary Tower. I přes mírnější podnebí obyvatelé vynikají v zimních sportech, jako je krasobruslení či hokej, díky kterým se tato provincie už několikrát proslavila. Calgary Eagles se neustále umisťují na předních příčkách NHL.

 
Carolina.jpg

Carolina

Carolina je provincie, která kdysi bývala rozdělena na severní a jižní. Najdete zde nejkvalitnější řezbáře a výrobce hudebních nástrojů. I proto odsud pochází mnoho umělců a hudebníků. Provincie se vyznačuje mnoha překrásnými sochami, které naleznete téměř na každém kroku. Hlavním městem je krásné přímořské město Charleston.

Clermont.jpg

Clermont

Nachází se na území původního státu Florida a je illejskou modelingovou velmocí. Své si zde najdou i adrenalinová nadšenci, kteří ocení největší zábavní park v Illee. Provincie je ideální místo pro bezstarostný život a zábavu. Clermont patří k bohatším provinciím a lidé tu žijí v přepychu. Hlavní město Miami je oblíbeným centrem filmařů, gamblerů a celebrit. Pozor na aligátory.

 
Columbia.jpg

Columbia

Columbia je pojmenovaná po dřívější britské kolonii. Velká provincie prosperující díky obchodu s cennostmi. Známá je též výrobou luxusních šperků s drahými kameny. Nachází se zde husté lesy a chráněné krajinné oblasti. Hlavním městem je Vancouver, blízko něhož se nachází i zimní sídlo rodiny Schreave, Biltmore.

depositphotos_52915169-stock-photo-panor

Dakota

Dakota je malá vnitrozemská provincie. Nachází se zde mnoho polí a rodinných statků. Žije zde velký poměr Sedmých, kteří pracují v těžebním či zemědělském průmyslu. I přes vysokou zaměstnanost zde lidé často trpí hladem a bídou. Žije zde i velká skupina domorodých obyvatel (Indiánů), kteří sem přivádí turismus. Hlavním městem je Bismarck.

Denbeigh.jpg

Denbeigh

Provincie se proslavila hlavně kvalitní výrobou elektroniky, která je v éře největšího rozmachu. Nachází se tu mnoho vysokých škol a za studiem sem přijíždí lidé z celé Illey. Také se sem stěhují lidé za prací kvůli nabídkám programátorských firem. Na severu nalezneme několik chráněných oblastí. Hlavní město se jmenuje Winnipeg podle nedalekého stejnojmenného jezera.

Dominica.jpg

Dominica

Dominica je ostrovní provincie v oblasti Malých Antil v Karibském moři. Je to jedna z nejhezčích provincií a centrum turismu. Ten v současnosti bohužel upadá díky incidentu s Panamou. Několik tabákových plantáží vystřídaly vojenské základny námořnictva a letectva. I tak sem lidé nadále jezdí za skvělou hudbou, tancem a doutníky. Hlavním městem je Havana.

 
 
Fennely.jpg

Fennley

Fennley je Illejská metropole ve výrobě kvalitních automobilů a strojírenském průmyslu. Největším lákadlem je ale hlavní město Vegas, které je centrem prostopášnosti. Po ukončení obchodních vztahů s Ruskem několik velkých kasin zkrachovalo. I tak se Fennley stala největším distributorem nové drogy a navzdory snaze policie zde roste počet závislých.

Hansport.jpg

Hansport

Přímo u Atlantského oceánu se nachází provincie, která už svým názvem napovídá, že jde o přístavní oblast. Místní ekonomika kvete díky rybolovu, skladování kontejnerů v přístavech a lodních poplatků. Najdete tu největší rybí trh a často zde kotví vojenské lodě. Hlavním městem je Boston, ve kterém se nachází jedna z nejlepších Illejských univerzit – Harvard.

 
dY0vToBj.jpeg

Hawaii

Havajské souostroví známé hlavně turistickým ruchem je nejmladší z Illejských provincií. Ne všechny ostrovy jsou obydlené. Až na města se tu drží spíše původní obyvatelstvo ostrovů a často tak můžete zahlédnout tradiční tetování Kakau. Dbají na soužití s přírodou a deštnými pralesy, které se zde nachází. Hlavní město Honolulu je rájem surfařských soutěží.

Honduragua.jpg

Honduragua

V provincii naleznete množství továren, které velmi znečišťují ovzduší. Je tu největší procento respiračních nemocí a také největší úmrtnost novorozenců. Kvůli znečištění je místní biosféra oslabená, k čemuž přispělo i několik nových vojenských základen. Životní podmínky nezlepšuje ani hrozba rozpínající se z Panamy. Hlavním městem je San Pedro.

 
Hudson.jpg

Hudson

Hudson je jedna z největších provincií Illey. Zabývá se převážně vývojem a vývozem zbraní a probíhá tu námořní vojenský výcvik. U pobřeží kotví válečné lodě a část královské armády. Díky extrémním podmínkám na severu provincie se zde nachází největší cvičiště vojáků a budoucích palácových strážců. V hlavním městě Torontu najdete množství historických památek.

Kent.jpeg

Kent

Kent je proslulý množstvím jezer a řek. K těm se pojí i vodní nádrže, které fungují jako zdroj pitné vody. Rozvíjí se tu i potravinářství a chov ryb. Skoro stejně slavné jako hlavní město provincie, Chicago, je i Louisville, kde startuje první ze tří dostihových závodů Trojkoruny - Kent Derby. Zde se nalézá dostihová škola, která má delší pořadník než velká univerzita v Chicagu.

 
Labrador.jpg

Labrador

Labrador je velká, řídce obydlená, nehostinná provincie. Chovají se zde psi pro armádu, které se často kvůli nevhodnosti k výcviku stávají domácími mazlíčky. Je zde největší koncentrace policejních akademií. Labrador je proslulý výrobou kvalitní vodky a v provincii silně vládne alkoholismus. V hlavním městě Montrealu se nachází známá protialkoholní léčebna.

Lakedon.png

Lakedon

Lakedon je okrajová provincie důležitá hlavně svou strategickou polohou. Pochází odtud kvalitní výrobky z kůže, jako jsou luxusní kabelky, potahy na nábytek, bundy či boty. Největší továrna na zpracování kůže se nachází u hlavního města Radisson. Ekonomika zde začala vzkvétat až díky objevení velkého uhelného ložiska, na kterém se vystavělo množství dolů.

 
Likely.jpg

Likely

Tato provincie je celosvětově známá díky sklářskému a keramickému průmyslu. O lidech z Likely je známo, že mají jemné a šikovné ruce. Výroba se tu soustředí v menších manufakturních dílnách, což zajišťuje kvalitu výrobků žádaných i na zahraničním trhu. Hlavním městem této provincie je Seattle i přes neustálý boj s městem Portland, které je svou rozlohou větší.

Midston.jpg

Midston

"Ilejská Belgie". Tuto přezdívku má provincie díky výrobě kvalitní čokolády a cukrovinek. Zdejší cukráři jsou proslulí v celé Illee. Nedaleko hlavního města Houston se nachází i vesmírné středisko. Odkud se vypouští satelity a vysílače do vesmíru. Pokud je vám hudba milejší než věda, oceníte Národní muzeum jazzu a bluesu. Z Midstonu pochází mnoho předních atletů.

 
Ottaro.jpg

Ottaro

Ottaro je řídce obydlená provincie, která slouží jako křižovatka mezi provinciemi. Díky lesům je tu velký rozmach v těžařského průmyslu. Nachází se zde mnoho pil nebo firem na zpracovávání dřeva a také jedna z největších papíren. Žiji zde spíše nižší kasty a Druhých je tu naprosté minimum. Vědci zde zkoumají dopad těžařství na bioflóru. Hlavním městem je Ottawa.

Paloma.jpg

Paloma

Jednou z nejhezčích provincií s příjemným počasím je Paloma, na jejímž pobřeží se soustředí turistický ruch. Výletníky sem lákají čisté pláže a okouzlující příroda. Za zmínku stojí i lov perel, které se zde následně opracovávají a vyrábí se z nich šperky. Lidé tu mluví převážně španělsky a dodržují stejné tradice jako v Bonitě. Hlavním městem je Paloma City.

 
Panama.jpeg

Panama

Panama je jedna z nejjižnějších provincií a nachází se zde známý Panamský průplav důležitý pro transport zboží a obchod. Před lety se zde rozmáhalo pašeráctví a přebývali tu uprchlíci. Dnes je centrem nelegálních obchodů. Místní panamský gang zde vládne jako italská mafie a bezpečnostní složky, které nebyly vytlačeny, jsou silně zkorumpované. Hlavní město je San José.

Sonage.jpg

Sonage

Sonage leží na jih od Angeles. Má druhé největší zastoupení lidí z druhé a třetí kasty. Vzkvétá tu modeling, herectví či žurnalistika, bohužel vedená nepříliš důvěryhodným bulvárem. Rozvíjí se zde i architektura a stavební průmysl. Největším a hlavním městem je San Diego, které leží nedaleko Angeles. Tato provincie má jednu z nejlepších úrovní a podmínek k životu.

 
Sota.jpg

Sota

Provincie Sota je známá pro kvalitní výuku mnoha jazyků používaných po celém světě. Lidé tu běžně mluví plynule více jazyky a školy se tu zaměřují převážně na lingvistiku a překladatelství nebo dokonce na literaturu. Je zde také vysoká úroveň vzdělání. Nejvíce univerzit této provincie sídlí ve hlavním městě Minneapolis.

St. george.jpg

St. George

St. George je pro monarchii velmi důležitý. Byla tu vybudována národní banka, kde se tisknou bankovky a razí mince. Většina královských financí je uložená právě zde. Tato provincie je nejneutrálnějším územím Illey. Žije zde velké množství čtvrtých. Zdejší podnikatelé se snaží ze všeho vytěžit maximum. Hlavním městem je Alberta.

 
Sumner.jpg

Sumner

V oblasti provincie najdete rozlehlé polopouště. Ročně tu se tu ztratí a zahyne mnoho nerozvážných turistů. Pro odvážlivce je však polopoušť nádhernou scenérií. Najdete tu mnoho kaňonů nebo pískovcových skalních útvarů. Právě tady je největší zastoupení domorodých obyvatel, kteří zde mají jednu z největších rezervací. Hlavní město je Santa Fé.

Tammins.webp

Tammins

Tammins je kolébkou vzdělání. Žije tu hodně třetích a nachází se tu největší veřejná knihovna. Je zde vysoká úroveň zdravotnictví. V hlavním městě St. Louis se nachází také jedno z největších středisek pro výzkum rakoviny. Daří se tu i dalším výzkumným centrům zaměřujícím se na očkování či nejrůznější farmaceutika. Ani v paláci nenajdete lepší zdravotní péči než zde.

 
Wawerly.jpg

Wawerly

Provincie se stabilní ekonomikou a velkou vyvážeností v kastách. Bohužel ale také provincie s nejvyšším počtem kriminality mladistvých v důsledku bohatého nočního života ve větších městech a snahy napodobovat slavné osobnosti pocházející odsud. Jedná se o slavné návrháře, úspěšné malíře, ale také několik herců a hudebníků. Hlavním městem je New York.

Yukon.jpg

Whites

V důsledku ochrany přírody zde upadá turismus. Daří se tu divoké zvěři, která se zde do přírody vypouští, aby se navýšila jejich populace. Také se zde rozšířilo pytláctví a černý trh s kožešinami, což práci ochránců ničí. Vznikla zde vědecká i turistická centra na pozorování polární záře. Hlavním městem je Anchorage, kde každoročně startují musherské závody.

 
02_zajezd_aljaska_vyprava_divokou_prirod

Yukon

V provincii Yukon kdysi vypukla zlatá horečka následovaná devastací přírody, která se stále vzpamatovává. To vedlo k rozborům půdy a vznikům výzkumných center, která v průběhu let prošla modernizací. Těží se zde nerostné suroviny a zlato. Díky tomu zde vzkvétá i šperkařství. Hlavní město Fairbank je jedním z nejmenších provinčních měst.

Zuni.jpg

Zuni

V Zuni se nachází jedno z nejvytíženějších letišť v Illee. Slouží jako základna pro mimoilejské lety. To ale není jediná věc, kterou je jeho hlavní město Phoenix známé. Najdete tu nejlepší fotbalový klub v království - Phoenixští Fénixové. Mimo hlavní město naleznete množství rančů. Vývoz hovězího masa je velkým zdrojem příjmů celé provincie.