top of page

Leticie Argent

Status: Zahradnice
Kasta: Sedmá

Provincie: Angeles

Věk: 23 let

Datum narození: 5.9.

Výška: 164 cm

Váha: 51 kg

Barva vlasů: Blond

Barva očí: Modrá


Vzdělání: Základní

Oblíbená barva: Modrá, béžová

Stav: Svobodná
Děti: Žádné

Rodina: Matka-Chloe- 41let, Otec- George 46 let, Mladší sestra-Diana- 21 let, Mladší bratr- Lucas- 16 let, Mladší sestra- Daisy- 14 let

Face Claim: Nora O’Neil

Zájmy

Vlastnosti

"If your dreams don't scare you, they are too small."

1CC34775-C127-4ED7-9248-42E29C23DB92.jpg

Charakter

Minulost

Co je pro začátek asi velice důležité, je to že by nikdo neměl soudit knihu podle obalu. Není tomu ani jinak u Leticie. Jediný kdo jí řekne jinak je její nejmladší sestra, která jí neřekne jinak než Letty. Ale teď pryč od přezdívek a jdeme k její povaze. Mnozí lidé kteří ji prvně viděli si nejprve mysleli že bude namyšlená a panovačná, ale tyto vlastnosti jsou Leticie naprosto cizí. Ano jako každá žena i ona se někdy urazí, ale to snad občas každá. Jinak ale ale naprostý opak toho, co si o ní mnozí lidé myslí. Je laskavá, vděčná za každou maličkost. Je sice zvyklá že má pozornost mnoha lidí, co si o ní myslí že je krásná, ne že by tu pozornost měla nějak zvlášť ráda. Přes to je sebevědomí něco co dost postrádá. Vlastně se na sebe nedokáže dívat tak, jak se na ní dívají mnozí. Pro ní bylo ale důležitější vždy to jak se člověk chová a to jaký je, než to jak vypadá. Vzhled se dá ošálit, stářím se každý změní a každému jedno zešednou vlasy ale pravá povaha zůstane vždy stejná a navíc člověk se nedá jen tak změnit. Nemá ráda podvodníky a lži, nevěří ani v něco jako je milosrdná lež, chce aby k ní byli ostatní upřímní a ona je přesně taková. Sama lhát neumí, nejde jí to. Většinou na ní lidi poznají když lže, i kdyby se snažila. Hlavním znakem jak poznat že lže je že se druhé osobě nedokáže dívat do očí. Nemá ráda když na ní kdokoliv tlačí a nebo nějak narušuje jej osobní prostor, který je pro ní velice důležitý. Když někdo udělá něco co se jí nelíbí, rozhodně se umí ozvat. když se naštve až moc, stane se že se jí do mluvení přimotá francouzský přízvuk a nebo dokonce i francouzština samotná. Není žádný snílek, ale takový vyléčený realista. Nemá na očích růžové brýle, vidí svět takový jaký je a ví že když v něm má mít své místo, musí být odvážná a nesmí se nechat jen tak strhnout z cesty. Přesto jsou ale chvíle kdy prostě nechá své srdce aby rozhodovalo, toho ale často lituje protože nechce být pro ostatní jen naivka která každému dovolí všechno. Také ví že není nic zadarmo a že když něco chce, musí si za tím jít. To že to ví ale neznamená, že to tak vždycky skutečně je. Svou rodinu miluje a byla by pro ně ochotná udělat úplně všechno, hlavně pak pro svoje sourozence pro které by byla ochotná obětovat klidně i vlastní život. Většinu času tráví v práci, když ale není tak se právě věnuje svým sourozencům, které se něco snaží naučit. Miluje umění, sama ráda maluje a to vše co jí přijde zajímavé, nebo se jí to nějak líbí. Vždy je to něco jiného, portréty, krajinky, nebo snad jen malba hloupostí které jí zrovna napadnou. Svou práci zahradnici miluje, snad si ani nedokáže představit že by dělala něco jiného. Jelikož v zahradách tráví opravdu většinu času, je pro ní naprosto typická vůně růže a šeříku, která k ní už v podstatě patří. Díky tomu jak se její otec choval při opilosti nikdy nepila alkohol a ani to nemá v plánu zkusit.

Letty se narodila ve Francii, kde se poznali její rodiče. Matka rodilá Francouzka, zatímco otec Američan který byl jen na dovolené. No spíš utekl od rodiny a na tajnačku se mu povedlo dostat až tak daleko, kde se snažil najít práci. Místo toho ale potkal dívku, se kterou se brzy poznal až moc. Brzy na to ale žena zjistila že čeká dítě, takže jim nezbylo nic jiného než aby se vzali. Ve Francii zůstali ještě chvíli po tom co se Letty narodila, vlastně až do chvíle kdy její matka znovu zjistila že je znovu těhotná. To bylo to co je donutilo se přestěhovat z Francie a to do rodného místa jejího otce. Mysleli si že by se tam mohli lépe uživit, ale to nebylo tak lehké jak si mysleli. Práci hledali kde mohli, ale nikdy to nebylo dost na to aby si moli dovolit aspoň trochu lepší život. Letty byla vychovávána svou matkou k tomu že i to málo co měli jí stačilo a byla za to vděčná. Už do poměrně útlého věku chodila sousedům pomáhat na zahrady, nejdříve to dělala protože jí to jen bavilo a neměla moc možností kde a s kým si hrát, nakonec jí lidi za její pomoc začali i platit. Velice ráda pak chodila k jedné staré paní, která sice měla rodinu ale ta se o ní moc nestarala. Ráda jí kromě zahrady pomáhala i se vším s čím žena potřebovala. Žena jí za její pomoc navíc dobře platila a navíc si skvěle rozuměly. Navíc tam ráda trávila i čas, jelikož doma to skřípalo víc a víc. Nedostatek peněz vedl k častým hádkám mezi matkou a otcem, k tomu taky hodně pomáhalo to že její otec vždy našel čas a peníze které neměli na pití alkoholu. Když byl pak opilý, stával se i dost agresivním kdy si svůj hněv rád vybíjel na ženě a bezbranných dětech. Moc lidí ale nezajímalo co se u nich dělo, jelikož na veřejnosti se její otec vždy choval jako dobrota sama, nikdo nemohl prohlédnout jeho přetvářku. Jak šel čas, Letty většinu času trávila raději u ženy která potřebovala její pomoc více a více. Na její zahradě ale trávila asi nejvíce času, bavilo jí starat se o květiny protože to bylo to jediné co opravdu pořádně uměla. A věděla že malováním moc peněz nezíská, takže se raději soustředila na tohle. Jednou když večer byla doma a hrála si s nejmladší sestrou se její otec opil víc než obvykle. Samozřejmě vypukla hádka a otec při ní nejdříve zmlátil její matku a pak i Letty, když se jí snažila bránit. Pak naštvaný odešel pryč a neukázal se celou noc. Neukázal se ani ráno a brzy zjistili že ho v noci zatkli za porušení nočního vycházení a za vandalizmus, množství alkoholu který měl v sobě také moc nepomohlo. No a tak neskončil nikde jinde než ve vězení. Letty pak dál chodila pracovat k paní, která pro ní měla ale speciální nabídku. Pomohla jí dostat práci v paláci jako zahradnice a místo ní jí začala chodit pomáhat její mladší sestra Daisy.

bottom of page