Erik Colin Schreave

Charakter

Erča.jpg
frame4.png

Status: Král
Kasta: První

Provincie: Angeles

Věk: 48 let

Datum narození: 13.6.

Výška: 189cm

Váha: 79 kg

Barva vlasů: Tmavě hnědá

Barva očí: Oříškově hnědá

Oblíbená barva: Hnědá
Vzdělání: Soukromé v paláci

Face Claim: Flamur Ukshini

Stav: Ženatý (Bývalí vdovec)

Děti: Cameron, Charles, Caroline
Rodina: Sourozenci -Victorie, Camilla a Aiden, rodiče Genevieve a Christopher, manželka Bianca a tři děti


Zájmy: Rodina, Káva, Cestování, Turistika, Hra na klavír, Motorky, Letadla

Vlastnosti: Gentleman, Uzavřený, K rodině milující, zdánlivě náladový, Provokatér, Horkokrevný, Impulzivní, Zásadoví

Pokud kdy měli Christopher a Genevieve štěstí na komunikativní dítě byl to právě Erik. Už od malička byl svým způsobem srdcem rodiny. Spojoval sourozence. Chránil své sestry. A stmeloval všechny dohromady. Tahle vlastnost mu vydržela i do dospělosti. Rodina je pro něj všechno. Víc než království. Víc než moc či bohatství. A to se nezměnilo navzdory všemu, čím si už prošel. Se všemi členy rodiny má dobré vztahy. Jako v každé rodině si občas lezou vzájemně na nervy, ale tak už to prostě chodí a Erik je obvykle ten co ví, jak všechno zase urovnat nebo jak uklidnit rozvířenou krev. A to možná i protože on sám je často horká hlava a jedná impulzivně. V tom se skvěle doplňuje se svou ženou, Biancou, protože mají oba prudší povahu. Spolu umí ale tyto emoce nasměrovat obvykle lepším směrem.

Hned po jeho dětech a ženě je mu nejblíže jeho o pár minut mladší sestra, Camilla. Jako dvojčata byly už od narození kamarádi v základním balení. Se sestrou Victorií si spolu hodně rozumí, protože v některých věcech mají podobný názor na svět, a to, jak by měl fungovat i když od incidentu v Německu to občas skřípe. Díky jeho životní tragédii, ztrátě své první ženy psychicky zestárl a téhle jeho stránce Vicky vždy rozuměla nejlépe a na to Erik nikdy nezapomíná. I Aidena miluje a stejnou měrou, jen má s každým sourozencem trochu jiný vztah. S Camillou se i po letech rádi pošťuchují a provokují jako malé děti. Nejednou spolu v mládí udělali nějakou blbost, kterou vzal pak Erik na sebe. Byly i dny, kdy se schválně oblékali sladěně jako pár, jen aby je lidi nechali na pokoji a oni se mohli prostě bavit. Jen se tedy nesmělo provalit, že jsou to sourozenci a ke všemu dvojčata. Aiden, benjamínek jejich sourozenecké party, je zase člověk, kterého obdivuje pro jeho mírnost a umění vidět věci kterých si on sám nemá čas všimnout. Co se Aiden přestěhoval do Anglie, jsou jejich vztahy více zdvořilé, ale stále je v nich sourozenecká láska.

Nejbližší rodinu teď tvoří ale jeho žena Bianca a tři krásné děti. Prvorozený, Cameron, kterého má Erik z prvního manželství. Korunní princ Charles, který je mu v jistém ohledu nejvíce podobný a malá Caroline, která byla pro něj ohromným překvapením. Každého člena rodiny vřele miluje a nemá problém jim to i říct.

Jeho povaha je ale těžko definovatelná. Jedni totiž říkají, že je hodný, nedocenitelný a srdce rodiny. Že je přirozený řečník a bez námahy umí dovedně komunikovat a pobavit či dojmout všechny co ho poslouchají. Dokonce se jim tak i vetřít do obliby. Ano, to říká hlavně jeho rodina. Jiní tvrdí že je ostrý, rázný a nekompromisní. Přesně takoví jako hlásá význam jeho jména. Pravítko zákona. Během jeho zapojení do armády se naučil rychle rozhodovat a také zásadovosti a pravidlům co by měli být zcel morálně správně a co už z člověka dělá monstrum. Ať tak či tak, nemá po Illei příliš dobrou pověst. V novinách se od doby, co zákoně dospěl objevilo několik článků o tom, jak je horkokrevný, jak ubližoval svojí ženě a jak není vhodný k tomu, aby byl otec, natož následník trůnu. Erikovi špatná pověst nikdy nevadila a pokud by to bylo jen na něm, dál by jí podporoval. Sám se nikdy nepovažoval za ideálního vládce ale tuto roli přijal s pokorou a odhodláním jí dělat nejlépe jak zvládne. Proto se ke své povinnosti staví zodpovědně. Vlastně se staví zodpovědně ke všemu, takže se stává že se věnuje práci a své rodině tolik, že jediné, co ho drží při vědomí jsou hektolitry kávy, které do sebe denně nalije. Proto se rád nazývá milovníkem kávy i když často nemá ani čas si vychutnat její dobrou chuť.

Jako otec tří dědí se snaží být ten nejlepší jaký může. Jsou momenty kdy stále vídá v Cameronovi Elise. V Charlesovi naopak vídá sebe a v malé Caroline jednoduše její maminku. Snaží se před nimi  schovává špatné rozpoložení nebo politické problémy. Snaží se, jak jen může, aby byl tím nejlepším člověkem, kterým může pro rodinu být. Zbytek světa nemá před rodinou přednost.

Pokud se chce uvolnit a na moment zapomenout na všechny ty radosti ale i starosti co mu rodina dává, zavře se v hudebním salonku a dlouhé hodiny vyhrává na klavír. Už to ale nedělá tak často jako dřív. Teď, když chce uniknout, obvykle je přistiženou Biancou a jdou se spolu projet na motorce, nebo si jen dlouho do noci povídají.

S vládnutím je to pro něj trošku složité. Má za to, že je docela jedno co si o něm budou jako o panovníkovi lidé myslet, dokud království bude prosperovat, nebudou žádné války ani nic podobného. Kastovní systém proto podporuje, protože držel zem po dlouhém válečném konfliktu s Novou Asii nad vodou a dělá to i teď, když tu panuje hrozba povstalců z Panamy. Proti změnám není, ale nevidí důvod, proč něco měnit, když podle grafů, tabulek a ekonomiky vidí, že vše dobře funguje a prosperuje. Tohle všechno jsou ale jen špičky ledovce jeho osobnosti. Střípky skutečnosti. Pixely celé fotografie. A přesto takoví král Erik už prostě je. Proměnliví. Nedefinovatelný a prostě svůj.

Minulost

Druhorozený syn Královského páru Krále Christophera a královny Genevieve. Druhorozený, co nikdy neměl být nástupce trůnu. A při tom o tom rozhodlo jen několik drobností. Třeba jako to, že se z dvojčat narodil první on a ne jeho sestra Camille. Přesto má všechnu průpravu co starší sestra Victoria, protože jí doprovázel na všechny politické hodiny, aby jí podpořil. K tomu, jako správný druhorozený potomek, podstoupil vojenský výcvik, a dokonce jeden rok sloužil ve vojenské jednotce. Tím ale trochu předbíháme. Dětství měl na potomka královského páru ideální. Genevieve s Christopherem do něj zaryli touhu cestovat a ukázali mu, jak vypadá, když se mají rodiče skutečně rádi. Vážil si toho, že měli se sourozenci takové štěstí, že se narodili právě jim. Byla to jako jejich jedinečná výhra v loterii. A zároveň malé prokletí. Cokoli se sourozenci udělal, hned o tom věděl celý svět. Každý malí úlet v pubertě. Když zkusil Marihuanu, anebo když ho v opilosti políbil v baru přítel jeho kamaráda. Co už nikdo nevěděl bylo to, že ho pak Erik za klubem zvalchoval a asi pět hodin si čistil zuby. On proti gejům nic neměl, ale k jednomu měl zkrátka daleko. On sám chtěl velkou lásku jako měli jeho rodiče. A ta přišla. Jako první ze sourozenců se zamiloval po uši, a to tak moc, že občas ztrácel svou schopnost mluvit až si z něj sourozenci utahovali. Elise Hannover, Hraběnka Hannoverská a studentka na Illejské škole mezinárodních vztahů ho naprosto dostala. Rok se přátelili. Ten rok pracoval pro armádu, takže mu přišlo hloupé s ní začít chodit, když byl, co chvíli pryč. Oba ale věděli, co jeden k druhému cítí. Rok spolu chodili. Jako někdo ode dvora Elise chápala všechny nevýhody dohledu novinářů a často se bavili tím, že na ně vymýšleli různé lumpárny. Fingovali rozchody. Hádky, co se často zdánlivě hodně přiostřili. Jednou praštila ona jeho. Jindy zase on jí. Nic z toho ale nebyla pravda. I když si svět nejspíš myslí něco jiného. S Elise se ale nikdy nerozešel. Nezkřivil by jí ani vlas na hlavě. A přesně tato slova jí přislíbil v den jejich svatby před celým Illejským lidem. V tu dobu už i jeho starší sestra našla svou lásku. Sám měl ale tak růžové brýle, že by ho ani ve snu nenapadlo, co to pro něj bude v budoucnu znamenat.

Zažil s Elise svou pohádku. Tu co vídal u svých rodičů. Dokonale si rozuměla s jeho rodinou a on zase díky své komunikativnosti zapadl do té její. Milovali se, užívali si, ale dělali i kupu dobrého. Pořádali spolu charitativní slavnosti a život byl nádherný. Fámy o tom, že je to princ násilník na nějaký čas utichly. Hlavně v momentě, kdy se odhalilo, že spolu čekají miminko. Fotografie krásné Elise s roztomilým bříšek zahřáli u srdce nejednoho obyvatele Illei. Tou dobou se jeho sestra zasnoubila s Německým následníkem trůnu. Ani tehdy pořád netušil, co to pro něj bude znamenat. Korunu nikdy moc neřešil. Na první místě byla vždycky rodina. Jenže žádná pohádka netrvá věčně.

Děťátko chtělo na svět dřív. Porod byl velice komplikovaný a náročný. V jeho polovině Erika odvedly z porodního sálu. Vzpomínky na ten den má stále zmatené. Elise ztratila hodně krve. Jedno opožděné rozhodnutí lékaře vedlo k druhému, a i když se navzdory šílenému porodu narodil na první pohled zdravý chlapeček, Elise zemřela na vnitřní krvácení. Malého Camerona mu donesli do náruče a v momentě kdy jeho život měl nabít nového rozměru štěstí se mu zbořil svět. Princ Erik se stáhl z pozornosti lidu i spolu se svým synem. O něm se brzo začalo proslýchat, že díky předčasnému porodu trpí nějakými zdravotními potížemi. Veřejnost ale stále nemá tušení jakými.

Když byl Cameronovi rok, jeho starší sestra, prvorozená Královské rodiny, se provdala do Německa a zaujala tak místo panovnice tam. Odstoupila ze své pozice následnice Illejského trůnu a toto břemeno v ten moment padlo na Erika. Mladého ovdovělého otce. Nějakou dobu se s tímto břemenem potýkal sám s podporou sourozenců a rodičů, před nedávnem ale vyhlásil Selekci. Díky jeho předchozím životním zkušenostem s ní ale přišlo i několik změn pravidel. Účastnice nemusela být panna. Tresty za nevěru princi byly výrazně sníženy i když pro mnohé byly zdánlivě stejně kruté. A hlavně, před vstupem do paláce museli dívky podepsat smlouvu o mlčenlivosti týkající se jeho syna, jejíž porušení může vést až k nejvyššímu trestu. A tak začala Selekce.

Málo kdo ale očekával, a už vůbec ne Erik sám, to jak dopadne. Dívky z Elity si rozkradly jeho srdce a pro něj bylo těžké vybrat jen tu jedinou. Každá by se hodila na něco jiného. Jedna by byla skvělá matka. Jiná skvělá královna. Další zase útěcha pro jeho srdce. Žádná ale neměla všechny vlastnosti a tak si vybral tu co byla jeho duši nejbližší. Lady Bianca s ním měla spoustu společného od povahy po koníčky. Jejich názory se v mnohém shodovaly a dokonce mu řekla i své ano.

Svatba se konala na pláži, soukromé laguně u paláce. Vše bylo nádherné. A devět měsíců na to, se do tříčlenné rodiny narodil další potomek. Syn. Korunní princ Charles Elliot Schreave. Erik se celou dobu Blančina těhotenství strachoval o její zdraví a když přišel moment porodu, byl naprosto vyděšený. Raději by čelil válce, nežli smrti druhé ženy. Ta naštěstí nepřišla. A tak se mohl on i celé království radovat. Měl krásnou ženu a dva syny. Mohl být šťastnější? Nemyslel si to. Ronil krokodýlí slzy štěstí, jak požehnaný si ten dne připadal.

Věci se začali ještě trochu měnit, když Cameron po několika operacích a zákrocích začal s pomoví naslouchátka slyšet. Erik brečel spolu s ním, když jeho syn poprvé uslyšel jeho hlas a hlas členů jeho rodiny. 

Hvězdy, planety, a nebo střevní chřipka a vynechání léků... kdo ví co za tím bylo, ale když už synové povyrostli, nastal moment v jejich manželském životě, kdy Erik zase umíral strachy o Biancu. Ani tentokrát se ale nestalo nic hrozného. Jen ho bolela ruka, jak mu jí Bianca v porodních bolestech tiskla A také se jim narodil další poklad do rodiny.  Caroline Elise... Sama Bianca navrhla dát druhé jméno jako památku na Erikovu první ženu. V tu chvíli Erik věděl, že už snad vážně šťastnější chlap být nemůže. Bylo mu vcelku jedno do jakých průšvihů se jeho synové dostávají. Však to měli v krvi. Občas jim pohrozil. Občas i vybuchl, a několikrát dal třeba Cameronovi jasně najevo, že nesouhlasí s volbou jeho přítelkyně... Dokud ale byla jeho rodina zdravá, byl spokojený.

Situace v království, ale jejich rodinnému štěstí nepřála a tak byl okolnosti přiměn, přesvědčit Charlese, že je nejvyšší čas uspořádat Selekci. Věděl, že by si zvládl najít ženu i bez ní. Jenže si teď nemohli dovolit nějaké jeho milostné skandály a země ho potřebuje.

"Rodina je naprosto vždy na prvním místě."