Cameron Philip Schreave

"So many unsaid things on the tip of my tongue."

Charakter

Blond vlasy, modré oči a trochu ležérní neupravený look. Jistá povaha pohodáře až téměř salámisty z něj srší už na první pohled. Na ten druhý je poznat inteligence až možná vychytralost v jeho očích. Ta so obvykle ale moc neprojevuje, protože i když má dobré komunikační schopnosti, rád mlčí. Žádná odpověď, je taky odpověď. Často mlčí i když má co říct, protože vidí, že lidem na jeho názoru nezáleží. To mu ale nijak nevadí. Je prostě svůj a všichni ostatní mu můžou vlézt někam. Má přátele jak mezi šlechtou a vysoce postavenými, tak mezi nižšími kastami. Mezi zaměstnanci paláce je velmi oblíbený pro jeho chuť všem pomáhat ve dnech kdy nemá co na práci. Proto je velmi snadné ho zaměnit za stájníka, zahradníka, či jen umývače nádobí. Nejraději ale vypomáhá v zahradách. Rád se vrtá v hlíně a učí se nové věci o tom, jak se některé rostliny pěstují a co jim dělá dobře. Celkově ho baví poznávat jak věci fungují ať už jde o přírod či techniku. Občas, když táta ponocuje a pracuje na motorce, jde do garáže i on a v mlčivém přátelském tichu mu bez vybídky podává správné šrouby a nástavce. Jistá sehranost a monotónnost jejich vztahu mu dodává na klidu. Za to se mamkou Biancou a sourozenci má vztahy spíše divoké a energické. S nikým se ale nehádá. Pokud někdo zvedne hlas a hrozí skutečná hádka, jen se pohodlně posadí, vypne naslouchátko a odezírá z úst. Tím pádem neslyší nakvašený tón a odpovídá s naprostým klidem a pohodou, díky čemuž je těžké se na něj zlobit nebo se s ním hádat.

Co se jeho vzhledu týče, není to jen blond hlavička. I když genetiku převzal hlavně z matčiny strany, nezapřou se v jeho vzhledu ani otcovi geny. A to nejen v podobném tvaru nosu, ale i výšce či gestech. Pokud to nevyžaduje společenská akce, rád si nechává narostlé strniště a nosí spíše ležérní, než vyloženě elegantní oblečení. I když kvůli svému sluchovému postižení nemohl podstoupit kvůli bezpečnostním rizikům vojenský výcvik drží se ve formě jinými věcmi. Rád je venku. Ať už jen při poflakování, chůzi a fotografování všeho co ho zaujme, nebo o vození koleček s hlínou či hnojem, aby vypomohl tam kde může.

Přestože má rád svůj klid a hluché ticho, je i dosti společenský a lidem se nijak nevyhýbá i když zprvu může být opatrnější a tím pádem i hůře proniknutelný. Jakmile ale dojde na nějaké téma co ho baví, nebo zjistí, že se na nějakém názoru s dotyčným shodne, zjistíte, že není až tak tichý jak se na první pohled může zdát. Jen prostě obvykle nemluví, pokud mu to nepřijde potřeba. Cameron je zkrátka chlap do nepohody. Trochu jako nepohnutelná skála na kteoru se dá spolehnout. Nenechte se ale zmást. Ubý být i sobecký a náladový. Rád si rýpne a občas to může jít i do živého. Definice dokonalého prince totiž neexistuje a i podle Camerona je to archetyp, který už by se měl přestat propagovat a používat. Navíc on se nikdy jako princ moc nechoval. Spíš jako kluk z dobré rodiny, ale nijak nadřazeně.

Minulost

O narození prvorozeného syna prince Erika a vévodkyně Elise věděli snad všichni. Ten den oběhla celou Illeu rodost i ztráta najednou. Radost z příchodu nového života na svět a smutek nad ztrátou možné budoucí korunní princezny, která zemřela krátce po porodu. A tak zůstala výchova malého chlapečka a všechny dětské povinosti na čerstvě ovdovělém Erikovy.Probdělé noci u plačícího miminka a nespočet uklidňujících slov co přišla nazmar. Žádný konejšivý tón totiž chlapec nemohl slyšet. Což se zjistilo už během čtvrtého měsíce jeho života. To byl druhý bod změny pro královskou rodinu. Hned ten den si všichni začali učit znakovou řeč a Erik tomu věnoval obzvlášť mnoho času. Naštěstí se všechna ta píle vyplatila a malý Cameron se učil mluvit stejně dobře jako ostatní děti. Jen po svém.

A tak rostl, a i bez maminky byl spokojený díky lásce co dostával od svého otce a celé rodiny.Velkou změnou v jeho životě byla až Selekce, kde si jeho tatínek našel novou ženu a jemu tak do života přišla osoba co tam zatím scházela. Máma. Už od malička věděl, že jeho maminka byla Elise a i když mu v průběhu dospívání chyběla, navzdory tomu, že jí nepoznal, Bianca mu byla stejně tak blízká. Nikdy jí neřekl od svatby jeho otce jinak než “mami”. A jeho rodina se od toho momentu začala rozrůstat. Nebylo to ani moc dlouho po svatbě rodičů, když se mu narodil mladší bráška. Ihned si ho zamiloval a když mohl bys ním. Sice neslyšel co za zvuky vydává, ale uměl odhadnout co chce díky jeho gestům kolikrát rychleji než rodiče a tak mu vrazil do rukou plyšového medvídka kolikrát i dřív než začal brečet.

Jednou z nejmasivnějších změn v jeho životě bylo, když se ho tatínek zeptal, jestli chce slyšet. Seděli spolu u jednoho stolu, maminka měla skoro tříletého Charlese na klíně a povídali si. Erik se mu pokusil vysvětlit co všechno by to obnášelo. Operace a zákroky. Hodně návštěv u lékaře. I tak Cameron nezaváhal, když pokýval hlavou že ano. Chtěl slyšet. Až později mu došlo, že to bylo hlavně kvůli bráškovi a ne kvůli rodičům. Viděl jak natáčí hlavu a poslouchá slova rodičů, zatímco on je nikdy neslyšel. Chtěl být schopný si normálně popovídat se všemi, protože už za tu krátkou dobu co byl na světě pochopil, že jeho stav není tak úplně normální. I když jemu takový připadal. Když poprvé slyšel zvuky okolí byl v šoku. Nejprve to bylo pískání a hvízdání, než se pořádně naladilo jeho naslouchátko, ale pak se to stalo. Zaslechl hlas svého táty. A hned po něm i hlas mámy a nějaké žvatlání bratra. Nerozuměl jim, protože ta slova neznal, ale rozbrečel se štěstím. A poprvé tak i slyšel, jak zní jeho pláč.Život šel ale dál a jen co uměli s bráškou oba mluvit, bylo jednodušší dělat spolu lumpárny. Což se s nimi táhlo až do dospělosti. A když toho hluku bylo na Camerona prostě moc. Jne zvedl ruku k uchu, vypnul naslouchátko a ocitl se v příjemném hluchém tichu.

A tak to pokračovalo dál. Ani narození nejnovějšího člena rodiny to nezměnilo. Malou Caroline si zamiloval stejně silně, jako Charlese a nedal na ni dopustit. Vodil ji všude sebou a hlídal ji, když měli rodiče práci. A nejspíš ji naučil i pár vylomeninám a pákám na rodiče o kterých jako nejstarší z nich věděl. Jenže věkový rozdíl se občas dosti projevoval a nešlo jen o hlas, který už dávno nebyl dětský a jeho uším zněl občas až moc hluboce a zvláštně. Ale i o to, že lidé na něj začali zvláštně koukat, protože ještě neměla žádnou aférku, nebo oficiální přítelkyni, ani nic jiného. Jemu to přišlo divné. Prostě nějak neměl chuť se tím stylem vázat, navíc hodně dívek štvalo, když si všimli, že v půlce jejich nějakého dlouhého nezáživného monologu o tom co ten den dělali, zvedl ruku k uchu, aby se ponořil do ticha a měl prostě pohodu a klid. Klidně by mu mohli říkat o tom, jak spaly s jeho mladším bratrem a on by se jen mírně usmíval a souhlasně přikyvoval na znamení, že je poslouchá, i když to nebyla pravda.

Z toho, spolu s pomluvami o tom, že je vždycky v královské rodině nějaký homosexuál a že jsou asi vadný, ho vysvobodila až Angel . Dcera hotelového magnáta. Druhá. Dívka se kterou začal chodit asi měsíc po jejich vzájemném seznámení. Na první pohled to byla láska jak trám, ale Cam moc dobře věděl, jaký vztah spolu mají. Byly si prostě vzájemně prospěšní. Cameron měl konečně klid a nebyl považován za pozdní poupě či “starého” mládence. Angel měla pozornost a navíc naději, že bude jednou členkou královské rodiny. Jejich vztah naplňoval vše, až na jediné. Lásku. Angel pro Camerona byla důležitá a patřila mezi jeho nejbližší přátele, vždycky to ale bylo spíše přátelství se všemi výhodami, než skutečný romantický vztah. Přesto byli lidé jejich rozchodem překvapení, až na ně dva samotné, když po téměř čtyřech letech společného vztahu vztah ztroskotal a nedošlo k žádné královské svatbě. Skutečné okolnosti rozchodu si ale nechává Cameron pro sebe a ví ho jen pár nejbližší. Teď je mu ale nějaká láska ukradená. Ne že by jí někdy cítil, ale rozhodně chce podpořit brášku v tom aby našel tu svou. A i když je Selekce dost radikální, věří, že to zvládne a pomůže tak Charles celé zemi.

_joesfavourite on instagram joe alwyn fan page (3).jfif
frame4.png

Status: Princ a Diplomat
Kasta: První

Provincie: Angeles

Věk: 27 let

Datum narození: 21.11.

Výška: 178cm

Váha: 72 kg

Barva vlasů: Blond

Barva očí: Modro-šedé

Oblíbená barva: Šedá
Vzdělání: Soukromé v paláci

Face Claim: Joe Alwyn

Stav: Svobodný

Děti: Žádné
Rodina: Bratr Charles, sestra Caroline, nevlastní matka Bianca a otec Erik, mamka Elise†, tři babičky a tři dědečkové


Zájmy: Rodina, Fotografování, Pomáhání lidem, Knihy, Poflakování, Zjišťování, jak věci fungují

Vlastnosti: Inteligentní, Pohodář, Zdánlivě tichý, Gentleman, Provokatér, Opovážlivý, Samostatný, Pacifista